back

Третину заповідного фонду Чернігівщини складають водно-болотні угіддя

02-02-2015 | 12:20

2 лютого 1971 року в м. Рамсар (Іран), за сприяння ЮНЕСКО підписана Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів. Україна приєдналась до Конвенції у жовтні 1996 року.

За пропозицією Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь у 2015 році відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього». Станом водно-болотних угідь у глобальному масштабі вже кілька десятків років опікується міжнародна організація «Wetlands International».

На сьогодні, більшість цінних водно-болотних угідь Чернігівської області входить до складу природно-заповідного фонду. Переважна більшість гідрологічних заказників та пам’яток природи (264 заказники та 31 пам’яток природи) створена з метою збереження унікальних та типових водно-болотних масивів. Їх площа, понад 60 тис. га, складає близько 30 % від загальної площі природно-заповідного фонду області.

Також в долині р.Десни в межах Чернігівської області наразі нараховується дві території, що входять до переліку воно-болотних угідь міжнародного значення. Вони носять назву «рамсарських угідь».

Угіддя №1 «Заплава Десни». Розташоване в долині р.Десна, поблизу кордону України з Росією. Висота над рівнем моря: середня - 120 м, максимальна - 130 м. Площа: 4270 га.

Угіддя №2 «Заплава Десни між м. Остер та с. Смолин». Обгрунтовано до включення до рамсарських списків групою науковців НАН України у 2005 році. Угіддя розташоване в заплаві р.Десни Чернігівській області між м. Остер на півдні та селами Надинівка і Смолин на півночі. Довжина ВБУ становить 38,4 км. Висота над рівнем моря: мінімальна - 98 м, середня - 105 м, максимальна - 120 м. Ширина заплави - близько 6 км. Русло звивисте, є багато заток і стариць. Площа: 23650 га.



За інформацією
Департаменту екології
та природних ресурсів
облдержадміністрації