back

Життя фестивалю продовжується

27-10-2015 08:53

22 жовтня 2015 року у Батуринському палаці гетьмана Кирила Розумовського відбулося довгоочікуване музичне свято - ІV Обласний музичний фестиваль-конкурс молодих виконавців ім. Андрія Розумовського, в день народження видатного українця. У цей непростий для України час ми всі знайшли в собі сили не лише продовжити розпочату чотири роки тому традицію і провести фестиваль, але й примножити його — як кількісно, так і якісно. Цього року зголосилися взяти участь у конкурсі 14 середніх спеціалізованих закладів Чернігівської та Сумської областей - Чернігівська міська школа мистецтв, Чернігівська музична школа ім. Є. Богословського, Глухівська школа мистецтв ім. М.Березовського, Коропська і Городнянська школи мистецтв, Бахмацька районна школа мистецтв ім.А.Розумовського, Козелецька дитяча музична школа, Конотопські дитячі музичні школи №1 і №2, Прилуцька школа мистецтв, вперше - Талалаївська дитяча музична школа, Конотопська дитяча школа мистецтв Конотопської міськради, Борзнянська та Остерська дитячі музичні школи. Номінантами фестивалю стала рекордна за всю історію нашого фестивалю кількість юних дарувань віком від 8 до 15 років - 56! Отже, популярність конкурсу зростає. Незмінними і вірними ідеї залишились організатори фестивалю - Чернігівське музичне училище ім.Л.Ревуцького та його директор заслужений діяч мистецтв України Суховерський Володимир, Благодійний фонд “Світанок”(м. Конотоп), який очолює Лисенко Любов та вже довгі роки підтримує наш земляк, нині мешканець США, Микола Кочерга, Бахмацька районна школа мистецтв імені А.Розумовського під керівництвом заслуженого працівника культури України Іванька Олександра, Національний історико-культурний заповідник “Гетьманська столиця” під керівництвом заслуженого працівника культури України Ребрової Наталії.

Благословив добру справу перед її початком настоятель Батуринської церкви Покрови Пресвятої Богородиці, капелан батальйону “Золоті ворота” отець Роман (Кривко).

Не перевівся рід Розумовських на землі. Нащадки славного роду не забувають про своє коріння, постійно цікавляться життям України. Привітання від нащадка роду Розумовських, Грегора Розумовського, який проживає у Відні озвучила заступник генерального директора Любов Кіяшко.

Зацікавила присутніх розповідь про історичну постать, в пошанування пам’яті якої організований фестиваль, яку підготувла учениця Батуринської філії Бахмацької районної школи мистецтв ім. А.Розумовського Іванна Ткаченко.

Цьогоріч журі працювало у такому складі: номінацію “Фортепіано” оцінювали - Суховерський Володимир – голова журі, Борисова Євгенія — викладач-методист фортепіано Чернігівського музичного училища ім.Л.Ревуцького, Іванько Олександр — директор Бахмацької районної музичної школи ім.А.Розумовського. Переможців у номінації “Академічний спів” визначали: Роговець Лариса - викладач-методист сольного співу Чернігівського музичного училища ім.Л.Ревуцького, народна артистка України; Ситайло Світлана — вчитель-методист вокалу Бахмацької районної музичної школи ім.А.Розумовського, Тищенко Наталія - старший викладач- методист вокалу Бахмацької районної музичної школи ім.А.Розумовського.

Зачарували всіх своїм виступом сестри Олександра та Варвара Драч з Конотопської дитячої школи мистецтв (викладач — Ірина Тагінцева). Пролунали цікаві і несподівані інструментальні композиції в ансамблі фортепіано і гітари, за що юні артисти отримали заслужені аплодисменти глядачів.

Відкриттям фестивалю стала Олеся Ковальчук, вихованка Козелецької школи мистецтв (викладач Ірина Тарасенко). Вона зайняла переконливе І місце в номінації “Фортепіано” молодшої категорії від 9 до 12 років. Також надзвичайно щедрим було журі ( і спонсор фестивалю - Благодійний фонд “Світанок”) на призові місця — у деяких номінаціях по декілька призових місць однієї вікової категорії. Отже, всього було визначено 22 призери конкурсу! Ось їхні імена: Валерія і Марія Пурик, Данило Плоцьких, Андрій Расохацький, Таміла Нощенко, Ірина Пуліна, Ксенія Мотузка, Олександра Черненко, Дарина Удовичко, Дмитро Гагін, Анастасія Червонюк, Єлизавета Черняк, Катерина Скоп, Аліна Косова, Юлія Шевченко, Альона Шевченко, Юлія Новак, Владислав Романенко, Анастасія Зайчикова та Юрій Замерлов.

Родзинкою і нововведенням цьогорічного фестивалю стало запрошення учасникам приїхати на фестиваль в українському національному вбранні. Абсолютна більшість дітей відгукнулися і були вбрані в одяг з елементами вишивки або в українському стилі. Оцінювала зовнішній вигляд учасників, уродженка Батурина, дизайнер одягу Світлана Згурська. За найяскравіші образи в українському стилі було вручено дітям чотири призи.

Юні дарування, які завітали на конкурс — це не просто наше майбутнє, це культурна еліта нації, якою ми пишаємося. Їх участь у заході - це маленька дещиця боротьби за сильну, процвітаючу, духовну Україну.

За матеріалами сайту НІКЗ "Гетьманська столиця"

Останні новини

Анонси

 

 

 

Погода