back

Начальник УОЗ Чернігівської ОДА розповів про забезпечення лікарень киснем та розгортання додаткових ліжкомісць

07-04-2021 | 17:44

У вівторок, 6 квітня, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Петро Гармаш взяв участь в ефірі "Українське радіо. Чернігівська хвиля". Він розповів, що в цей день провів перевірку роботи декількох медичних закладів області, які приймають хворих на ковід.

– Ситуація наразі складна, наприклад, Ніжинська міська лікарня повністю заповнена, усі 150 ліжкомісць виділених для хворих на коронавірус зайняті. На минулому тижні для розвантаження міської лікарні, було збільшено кількість ліжок у районній. Проте й цей медзаклад вже розгорнутий на всі 100%, адже повністю перепрофільований для лікування ковідних хворих, – зазначив Петро Гармаш. При цьому лікарні продовжують надавати екстрену медичну допомогу при інфарктах, інсультах, травмах, тощо.

За інформацією Чернігівського обласного лабораторного центру, станом на 6 квітня у Ніжині 5 110 хворих на COVID-19, з них 182 дитини і 243 медичних працівників. На госпіталізації перебуває 157 осіб, 765 лікується амбулаторно. Зафіксовано 104 летальні випадки, один з померлих дитина.

Для надання допомоги ніжинським хворим на ковід постійно корегуються дорожні маршрути для госпіталізації. Найближчі медзаклади готові приймати пацієнтів, в тому числі й обласна лікарня та чернігівські медзаклади.

– Неприпустимо, коли пацієнт потребує кисневої підтримки, а його госпіталізують у медзаклад, де всі ліжкомісця з підведеним киснем зайняті. Тому ми постійно моніторимо стан заповнення ліжок та відстежуємо вільні місця, – підкреслив начальник Управління охорони здоров’я ОДА.

У зв’язку зі збільшенням кількості випадків інфікування, майже у всіх лікарнях області розгортаються додаткові ліжка для прийому хворих на коронавірус. Так нещодавно додано до списку ковідних закладів Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб та Носівську міську лікарню. Ці заклади охорони здоров’я наразі очікують підписання договорів з Національною службою здоров’я України про надання допомоги хворим на COVID-19.

Загалом порівнюючи ситуацію, що склалася на сьогодні з тією, що була в області 5 місяців тому, маємо значний приріст хворих. 7 грудня 2020 року фіксували 21 440 інфікованих, з них 597 дітей і 241 летальний випадок. А станом на 6 березня цього року зареєстровано 44 699 випадків захворювання, з них 1 004 дітей, від коронавірусу померло 956 жителів області.

Проте за словами начальника Управління охорони здоров’я, ситуацію з пандемією керівництво області тримає на контролі. Збільшилася кількість медзакладів, які лікують хворих на коронавірус: з трьох до двадцяти. Постійно збільшується кількість ліжок з кисневою підтримкою: централізовані точки подачі кисню підключені до 843 ліжок, кисневими концентраторами забезпечено 891 ліжкомісце.

Наразі на штучній вентиляції легень перебуває 13 пацієнтів, 1021 отримують періодичну кисневу підтримку.

Враховуючи складну ситуацію, керівництво області прораховує можливі варіанти розширення місць для госпіталізації та продовжує забезпечувати кисневим обладнанням лікарні.

– Загалом, Чернігівщина має понад 7 000 ліжкомісць, якщо не враховувати спеціалізовані заклади, матимемо близько 5 тисяч. З них ми спланували залучити для лікування хворих на ковід половину,– розповів Петро Гармаш. І додав, що для того, щоб не ускладнювати ситуацію, необхідно в першу чергу дотримуватись карантинних обмежень, усіх рекомендацій Міністерства охорони здоров’я та  вакцинуватись для формування колективного імунітету.