back

Е-пенсійне та виплати за кордоном: роз’яснення Пенсійного фонду

07-09-2022 | 16:48

Якщо пенсіонер виїде за кордон тимчасово, на час війни, чи припинять йому виплату пенсії?

При тимчасовому виїзді за кордон виплата пенсії не припиняється.

Виплати можуть лише призупинити у разі неотримання призначеної пенсії протягом шести місяців підряд (наприклад, якщо людина до виїзду за кордон отримувала пенсію через «Укрпошту» та не переадресувала її на банківську картку). Призупинення виплати пенсії передбачено підпунктом 4 пункту 1 статті 49 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Як громадянам отримати електронне пенсійне посвідчення?

Електронне пенсійне посвідчення буде доступне не всім українцям.

Електронний варіант пенсійного посвідчення за віком з’явиться в Дії лише в тих пенсіонерів, які отримали його після 2014 року. Е-пенсійне за віком підтягнеться автоматично – потрібно лише оновити застосунок.

Для отримання електронного посвідчення громадянам, які мають пенсійне посвідчення у вигляді книжечки, його потрібно замінити на посвідчення-картку. Для цього потрібно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду або через вебпортал електронних послуг.

Якщо для завантаження на телефон електронного посвідчення за віком достатньо лише оновити додаток і воно підтягнеться автоматично, то спеціальне пенсійне посвідчення (отримане у зв’язку з інвалідністю, втратою годувальника тощо) потрібно завантажувати самостійно (приміром, як COVID-сертифікат). Для цього необхідно оновити Дію до останньої версії, прогортати всі документи до останнього та натиснути «Додати документ» – «Пенсійне посвідчення» – «Додати посвідчення».

Зазначимо, що е-пенсійне має таку ж юридичну силу як і пенсійне посвідчення, отримане в ПФУ, та підтверджує призначення пенсії.

За інформацією Головного управління
Пенсійного фонду України в Чернігівській області