back

Патронат – «швидка допомога» в громаді для дитини

08-09-2023 | 16:44

Вчора у новому форматі, а саме із залученням міжнародної благодійної організації, відбулося розширене засідання координаційної ради у справах дітей. Розглянули питання про розвиток послуги патронату над дитиною в області та взаємодія органів опіки та піклування і поліції в системі захисту прав дітей.

Патронат – «швидка допомога» в громаді для дитини та її сім’ї, яка перебуває в складних життєвих обставинах, та не має можливості жити у своїй сім’ї, або тимчасово бути поруч з родичами, знайомими чи соціально важливими для дитини особами.

Своїм досвідом поділилась одна з кращих методистів розвитку патронату в Україні МБО «Партнерство «Кожній дитині» Лариса Стрига. Вона розповіла про практичні аспекти застосування даної послуги, пошуку кандидатів, та запропонувала свою допомогу громадам нашої області в цьому напрямку.

Також про свою практику розповіли начальники служб у справах дітей Ніжинської міської ради Наталія Рацин та Михайло-Коцюбинської селищної ради Ірина Панченко (представники громад, де найбільше в області поширена ця послуга). Вони розкрили секрети рекрутування кандидатів та пояснили, яку цільову аудиторію краще залучати.

Дуже важливу роль у захисті прав дітей відіграє і профілактична робота, зокрема, це взаємодія місцевих органів влади і поліції. Тож обговорили питання вжиття заходів щодо захисту дитини у разі існування загрози її життю або здоров’ю, особливо коли треба реагувати в позаробочий час/вихідні дні у зв’язку з чим запропоновано відповідний алгоритм дій працівників.

За результатами засідання прийняті рішення щодо посилення взаємодії всіх структур на місцях щодо захисту прав дитини. Необхідно активізувати роботу з розвитку в області патронату над дитиною, щоб вона існувала у кожній територіальній громаді. Для цього за сприяння МБО «Партнерство «Кожній дитині» планується проведення навчання для спеціалістів області.

Довідково: Вперше патронат над дитиною в Україні було запроваджено саме цією організацією в 2009 році та за їх сприяння успішно продовжується його розвиток і зараз. В області на сьогодні діє 12 сімей патронатних вихователів (м. Ніжин – 3, м. Чернігів – 2; смт. Михайло-Коцюбинське – 2, по 1 у м. Прилуки, м. Борзна, м. Бахмач, смт. Куликівка, с. Новий Білоус).

За інформацією Служби у справах дітей
Чернігівської обласної військової адміністрації