«Чернігівщина відчула підтримку Франції майже відразу після звільнення області. Уже в червні минулого року область відвідала делегація на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні паном де Понсеном. Згодом укладено Меморандум з регіоном Іль-де-Франс, налагоджено побратимські відносини між нашими містами та навіть громадами, реалізовано низку проєктів: від необхідної техніки, обладнання, матеріалів до готових конструкцій мостів. І це неоціненна підтримка», - зазначив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час зустрічі з представниками французької державної агенції з міжнародного технічного співробітництва Expertise France.
Агенція тісно співпрацює з державними установами Франції, а також з Європейським Союзом, щоб задовольнити потреби країн-партнерів, які бажають покращити державну політику, спрямовану на вирішення викликів. Для цього агентство координує та реалізує проєкти національного та регіонального масштабу за основними напрямками громадської діяльності. Expertise France реалізує понад 380 проєктів у 145 країнах.
«Ми маємо досвід у проведені різного роду експертиз, що є стартом для будь-яких проєктів. Окрім того, є досвід грантової підтримки бізнесу, що актуально для прикордонної Чернігівщини», - зауважила директор програми «mAIDan Ukraine» Аліса Розанова.
Також представники делегації висловили зацікавленість побудови довготривалої співпраці з окремими громадами області.
«І з цим допоможе Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Саме цей офіс сьогодні є одним з організаторів нашої зустрічі. Ця інституція має допомогти донорам допомагати області: координувати за потребами у громади», - акцентував В’ячеслав Чаус.
Принагідно французькі партнери оглянули обласний молодіжний центр та Чернігівську центральну районну лікарню. Обидві будівлі постраждали під час бойових дій на території області у 2022 році.
Головною метою відновлення будівлі молодіжного центру є створення хабу соціального партнерства для молоді з коворкінгом, виставковою і тренінговою залами та кінозалою.
Щодо районної лікарні – вкрай необхідно відновити поліклінічне відділення. Оскільки наразі лікарі змушені надавати всю необхідну допомогу населенню в будівлі стаціонару лікарні.
Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.



Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
- Чи зміняться субсидії з 1 жовтня 2023 року? Допомогу на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП) українці отримуватимуть більшого розміру.
- Минуле засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва (РОМС) з іноземними донорами було присвячене запитам у сфері освіти, сьогоднішнє – не менш нагальному питанню – готовність до опалювального сезону об’єктів усіх форм власності.
- Першими впоралися з цим Михайло-Коцюбинська та Кіптівська громади відповідно. Загальна ж кількість заяв за зруйноване житло – 216, з них – 56 у роботі.
- Спалахи кору в Україні циклічні й відбуваються в середньому кожні 4-5 років. Вони стаються через те, що діти пропускають планові щеплення і в суспільстві накопичується кількість людей без імунітету. Попередній спалах в Україні був у 2017–2019 роках. Тоді захворіло понад 110 тисяч людей.
- Виклики та проблеми, з якими стикаються підприємці на звільнених від російських військ територіях, обговорили сьогодні учасники міжрегіонального круглого столу «Відновлення ділової активності в умовах війни: національний та регіональний аспекти» в Івано-Франківську.
- П’ять тисяч школярів та вихованців дитячих садків із Чернігівської, Полтавської, Кіровоградської та Дніпропетровської областей незабаром матимуть комфортні укриття на випадок повітряної тривоги.
- Цього року за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» позитивні рішення щодо надання мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу, а це від 50 до 250 тис. грн, отримали 109 мешканців області.
- В обласному центрі триває відновлення Чернігівської міської лікарні № 3, яка була пошкоджена росіянами ще у перші місяці повномасштабної війни.
- На нещодавніх спортивних змаганнях всеукраїнського рівня представники Чернігівщини продемонстрували хороші результати.
- Свято започатковано Генеральною конференцією ЮНЕСКО за ініціативою Міжнародної федерації студентського спорту (FISU) та відзначається щороку 20 вересня.
- Дуже дякую! Я вітаю всіх, хто підтримує спільні зусилля! І я обіцяю: якщо будемо по-справжньому об'єднані, ми зможемо гарантувати справедливий мир для всіх народів. Ба більше, єдність може запобігти війнам.
- Щорічно 17 вересня відзначається свято мужньої та героїчної професії – День рятівника. Сьогодні ж працівників Головного управління ДСНС в області привітали і подякували за щоденну самовідданість представники влади, правоохоронних органів та військові.
- У рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва сьогодні в області з ознайомчим візитом перебувають представники однієї з інвестиційних японських компаній, що спеціалізується на транскордонній електронній комерції.
- На Чернігівщині розпочався збір технічних культур. Станом на 14 вересня аграріями Чернігівщини намолочено 28,4 тис. тонн соняшнику (5% до прогнозу) та 4,5 тис. тонн сої (3% до прогнозу).
- Чернігівська обласна премія імені Михайла Коцюбинського відзначає авторів літературних, мистецьких, наукових досягнень, пов'язаних з Чернігівщиною. Її вручення щорічно з 1991 року приурочується до дня народження письменника – 17 вересня.









































