back

Про підготовку модульних містечок до зимового періоду та інші нагальні питання – на Раді з питань ВПО

15-09-2023 | 15:07

Низку важливих питань стосовно допомоги переселенцям, зокрема стан та потреби модульних містечок перед початком опалювального сезону, обговорили на сьогоднішньому засіданні Ради з питань ВПО при Чернігівській обласній військовій адміністрації.

За словами Дмитрія Козлова, заступника директора Департаменту соцзахисту населення ОДА, забезпечення генераторів модульного житла дизельним пальним – головна необхідність, щоб комфортно перезимувати. 

«Серед інших потреб жителів шести містечок –  кухонне приладдя, миючі та дезінфікуючі засоби, посуд, аптечки, вогнегасники, фільтри для очищення води, засоби гігієни та навіть облаштування паркувального місця для велосипедистів» - додав він.

Про конкретні способи підтримки та допомоги БО «Charity Foundation Stabilization Support Services» як обласній Раді з питань ВПО, так і радам громад, розповіла  Ірина Кулик, регіональна координаторка організації.

За її словами, стратегічна сесія з розробки стратегічного та операційного планів Ради з питань ВПО допоможе окреслити подальші кроки діяльності рад.

«Провести цей дводенний захід з професійною тренеркою плануємо 12-13 жовтня. Ми забезпечимо проїзд, проживання та харчування всіх охочих долучитися до стратегічної сесії», - запевнила Ірина Кулик.

Також, учасники засідання обговорили формування Регламенту роботи Ради з ВПО при ОВА.

Нагадаємо, Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при Чернігівській обласній військовій адміністрації створена 25 серпня поточного року.

Мета діяльності Ради – забезпечення та захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб у сфері соціального захисту, забезпечення житлом та зайнятості, психосоціальної, медичної та правової допомоги та з інших питань, а також сприяння діяльності територіальних громад у розвитку ефективних механізмів їх адаптації та інтеграції.

Серед завдань новоствореного органу також залучення ВПО до процесу розроблення нормативних актів та вирішення питань місцевого значення та підтримка суб’єктів господарювання, які перемістили свої виробничі потужності.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації