Бізнес, представники влади, енерго-та теплогенеруючих підприємств і банківських установ сьогодні зібралися, аби предметно обговорити можливості щодо спрощення умов встановлення генеруючих установок, їх приєднання до газових, електричних та теплових мереж для суб’єктів господарювання.
«Уряд прийняв пакетні рішення щодо спрощення реалізації таких проєктів. На період воєнного стану розміщення відповідних установок можливе без відповідної містобудівної документації; отримання містобудівних умов та обмежень забудови ділянки; експертизи ПКД на будівництво об’єктів; отримання права на виконання будівельних робіт та відведення земельної ділянки. Та все ж залишаються питання щодо підключення, - наголосив начальник ОВА В’ячеслав Чаус.
Директор Департаменту економічного розвитку ОДА Олександра Хомик окреслила чинні програми підтримки від держави, які допоможуть як бізнесу, так і фізичним особам наблизитися до енергонезалежності. Зокрема, вона акцентувала увагу присутніх на можливостях для середнього бізнесу від міжнародних фондів.
До прикладу, ПРАТ «Куликівське молоко» минулоріч отримало грант на сонячні панелі від фонду Східна Європа і генератор від USAID.
Департамент щомісячно публікує та поширює дайджест актуальних грантових пропозицій.
Про розширені можливості кредитування, серед іншого і нові можливості Програми кредитування «5-7-9%», деталізував представник АТ «Ощадбанк».
Наразі для бізнесу області залишається актуальним питання взаємодії з підприємствами генерації. Також підприємці зауважують про необхідність перегляду програм кредитування під заставу з урахуванням ускладненої логістики для доставки обладнання, а також економічних можливостей регіону.
«Зважаючи на цілеспрямовані обстріли ворогом об’єктів критичної енергетичної інфраструктури, зараз, у час, коли вибудовується абсолютно нова система енергогенерації в країні, в комфортності і швидкості цього процесу зацікавлені всі», - акцентував начальник ОВА В’ячеслав Чаус.



Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
- Президент України Володимир Зеленський підписав указ про кроки для збереження національних святинь Українського народу. Про це Глава держави повідомив на заході з нагоди відзначення 975-річчя Києво-Печерської лаври.
- Сьогодні 12 родин із Чернігівського району отримали посмертні нагороди своїх близьких.
- Із нагоди 75-річчя Чернігівської обласної лікарні колектив закладу зібралися привітати представники влади, військові, духовенство й керівники інших медичних установ.
- Жнивна кампанія на Чернігівщині триває. Станом на 13 серпня аграрії області зібрали 1,3 мільйона тонн зернових та зернобобових культур.
- Про нові умови отримання грантів, зміни в законодавстві та практичні питання участі у програмі «Власна справа» говорили під час чергової зустрічі в межах платформи «Діалог влади та бізнесу».
- Сьогодні у Чернігові відбулася робоча зустріч із представниками благодійного фонду «ТІМ4ЮА», під час якої обговорили актуальні гуманітарні потреби Чернігівщини та визначили основні напрями подальшої співпраці.
- Уряд готує програму дій, де має бути достатня увага збільшенню економічної та соціальної підтримки молоді. Про це Президент України Володимир Зеленський повідомив у День молоді під час зустрічі з учасниками Українського молодіжного форуму.
- Під час візиту на південь регіону начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав дві громади – Ніжинську і Талалаївську сільську. У фокусі – готовність ТГ до старту нового навчального сезону.
- Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів робочу зустріч із латвійськими партнерами. У складі делегації – представники МЗС і посольства Латвії, бізнесу.
- У Чернігові та Городнянській громаді планують сформувати дві мультидисциплінарні мобільні бригади, у складі яких будуть соціальні працівники, психологи, кейс-менеджери, асистенти.
- Нові виклики регіону та плани ЮНІСЕФ щодо підтримки Чернігівщини обговорили сьогодні під час візиту представників організації в область.
- Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України за 2025 рік отримали Юлія Дзюба, членкиня Правління громадської організації «Профешенал гавермент», та Поліна Гомбалевська, президентка громадської організації «Українська асоціація студентів»
- Безпечне робоче середовище — це не лише вимога законодавства, а й важлива складова відповідального ведення бізнесу.
- Цей апарат дасть змогу охопити ще більше пацієнтів. Лінійний прискорювач дозволяє проводити високоточну променеву терапію, що в рази збільшує шанси онкохворих на одужання.
- Наприкінці липня у Чернігівську область доставлено велику партію медикаментів, ортопедичних виробів та сучасного високотехнологічного устаткування.










































