08-08-2024 | 16:50
За них наразі вже придбано більше, ніж 150 об’єктів нерухомого майна на суму 235 мільйонів гривень.
«Купують як квартири, так і приватні чи садові будинки, – розповів сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня. – Укласти ж договір на купівлю житла за сертифікатами можуть нотаріуси, які зареєстровані в програмі «єВідновлення». Знайти їх можна на сайті https://erecovery.diia.gov.ua/index.html. Наразі їх – 33 (28 – в Чернігові, два – в Ніжині, один – в Прилуках та два – в Корюківці)».
Стосовно пошкодженого майна в області подано 4800 заяв, з них за 2713 – нараховані компенсації на легкий ремонт і майже 1700 – на капітальний (загалом 274 мільйони гривень).
Якщо ж говорити про компенсацію на відбудову у вигляді грошових коштів, то подано 212 заяв, за 109 з них – сформовано компенсацію на суму 222 мільйони гривень.
Про темпи «єВідновлення» в Чернігівському районі розповів начальник відділу архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства РДА Олександр Дмитрюк.
Він наголосив, що 17 громад району суттєво постраждали під час активних бойових дій на території області. Стосовно знищеного житла сформовано 450 сертифікатів на майже 650 мільйонів гривень. А компенсацію на відбудову у вигляді грошових коштів сформовано на суму 205 мільйонів гривень.
Серед лідерів стосовно опрацювання заяв та виплати компенсацій – Іванівська, Киселівська, Киїнська та Куликівська громади.
Олександр Дмитрюк звернув увагу, що основна проблема при занесенні до Реєстру пошкодженого та знищеного майна – відсутність права власності на нерухоме майно (документи або втрачені, або потребують відновлення, або взагалі відсутні).
Також під час оформлення заяви на самостійну відбудову до комісії необхідно подати повідомлення про початок будівельних робіт, а органи містобудування та архітектури громади видадуть будівельні паспорти за заявою громадянина (через ЦНАП та Дію).
Після цього потрібно припинити право власності на знищений об'єкт нерухомого майна (разом з об’єктами на прилеглій території – літня кухня, гараж тощо).
Зробити це, за словами Сергія Курені, необхідно тільки тоді, коли комісія прийняла рішення про нарахування компенсації, воно затверджене виконкомом місцевої ради, а людині в Дію прийшло повідомлення про схвалення заявки.
За кошти, які особа отримає, можна як придбати будівельні матеріали, так і замовити роботи в організаціях – партнерах «єВідновлення». Їх перелік можна знайти на сайті – https://erecovery.diia.gov.ua/.
Євгеній Сидоренко, підприємець, партнер програми, розповів, що наразі його організація працює з двома об’єктами.
Він наголосив, що у замовника має бути паспорт будівельних робіт, адже необхідно розуміти, в якому напрямку рухатися.
А підприємці, які беруть участь у програмі, повинні мати термінал та касовий апарат РРО для розрахунку з замовником і видачі фіскальних чеків, які потім необхідно буде надати комісії при верифікації робіт.
Втім, за словами Євгенія Сидоренка, проблемою наразі є дефіцит професійних кадрів на ринку будівництва. Люди звертаються до будівельної організації за консультацією та з планами майбутньої забудови на перспективу.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації