01-10-2024 | 16:32
884 тисячі українців або 95% споживачів, які позначили картки для виплат кешбеку в Дії, бачать нарахований кешбек. Такі результати за чотири тижні бета-тестування програми.
«За період тестування програми «Національний кешбек» українцям нарахували вже 42 млн грн кешбеку за придбання товарів українського виробництва. До програми долучилося понад 1,6 млн українців, які оформили 1,8 млн карток. Проте лише 926 тис. користувачів активували у Дії картки для виплат. Тож для тих, хто цього ще не зробив, декілька простих кроків — у застосунку Дія, у розділі Сервіси обрати Національний кешбек і позначити картку для виплат, відкриту в одному з банків - партнерів», — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Ще одним підсумком четвертого тижня бета-тестування кешбеку став прогрес в передачі інформації про транзакції банками. Завдяки цьому більшість споживачів вже бачать нарахований їм кешбек в кінці наступного дня за попередній. Наприклад, кешбек за покупки 29 вересня користувачі Дії побачили вже ввечері 30 вересня. Поки процес передачі і обробки транзакцій ще не є повністю стабільним, налаштування тривають.
З початком нового місяця усі користувачі бачать у Дії суму нарахованого кешбеку саме за жовтень. Нарахований кешбек за вересень українці отримають на картку «Національний кешбек» до 20 жовтня. Не забудьте позначити картку для виплат в Дії. Тим часом вже за кілька днів в Дії з'явиться можливість бачити кешбек за попередній місяць.
На початок цього тижня низка торгових мереж вже здійснили маркування товарів на полицях і розмістили позначки в магазинах про приєднання до програми «Національний кешбек». Це Епіцентр К, Нова лінія, Аврора, Таврія В, Копілка, WOG, Будинок іграшок, Аптека Зі, Comfy, Сімі, Thrash!Траш!, МегаМаркет.
До проєкту за останній тиждень доєдналися нові торговельні мережі — Наш Край, SPAR, Коло.
Звертаємо увагу торгових мереж і окремих магазинів, які тільки приєднуються до програми, про важливість позначення товарів з кешбеком на полицях. Пакет маркетингових матеріалів для цінників, табличок на вхід в магазин та інші можна завантажити за посиланням.
«Національний кешбек» від держави доступний вже на 235 тисячі українських товарів від 1234 місцевих виробників.
Нагадаємо, щоб отримувати кешбек від держави необхідно:
Подати заявку через сайт чи мобільний застосунок банку, який бере участь у програмі, або звернутися до відділення. До програми долучилися такі банки: ПриватБанк, monobank, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк та Банк Кредит Дніпро.
Визначити картки, з яких ви оплачуєте покупки, і надати банку дозвіл на передачу інформації про транзакції з цих карток в магазинах-учасниках програми.
Відкрити фізичну чи віртуальну картку, куди нараховуватиметься кешбек.
У Дії в розділі Сервіси обрати картку «Національний кешбек» для виплат.
Кешбек у розмірі 10% від вартості нараховується за купівлю товарів українських виробників, що включені у програму. Виключення — підакцизна продукція (пальне, тютюн та міцний алкоголь). Також кешбек поширюється на ліки українського виробництва, вино без додавання спирту і медові напої.
Максимальна сума виплат — 3 тис. грн на місяць. Накопичені за місяць кошти надходитимуть на створену картку раз на місяць до 20 числа наступного місяця.
Отримані за участь у програмі «Національний кешбек» кошти можна буде витратити на послуги — комуналку, транспорт, лікування, мобільний зв’язок, спорт, кіно та ін. Також їх можна буде задонатити на ЗСУ або купити військові облігації.
Зняти готівку з рахунку, куди нараховують кошти за кешбек, буде неможливо. Використати кошти від кешбеку, нараховані в 2024 році, можна буде до 31 січня 2025 року.
Довідково:
Координатором програми Національний Кешбек виступає Міністерство економіки України. В реалізації проєкту беруть участь Міністерство цифрової трансформації України, Державна податкова служба, Ощадбанк та уповноважені банки України і Урядовий контактний центр. Технологічним партнером в реалізації програми виступає міжнародна платіжна система Mastercard. Операційним партнером проєкту є міжнародна компанія платіжних технологій Visa.
Міністерство економіки України