Чергова зустріч «Діалог влади та бізнесу» відбулась сьогодні у змішаному форматі. Близько 80 учасників, серед яких представники бізнесу і громад, доєдналися онлайн. Цього разу говорили про зміни податкового законодавства.
«Питання взаємодії з податковою не обмежується виключно податковим законодавством. Важливо, що сьогодні є можливість спільно обговорити питання, які хвилюють бізнес», – зауважив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Про основні аспекти змін, які відбуваються у податковому законодавстві, розповіла в.о. начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Тетяна Рубан. Так, передбачається зменшення кількості державних податкових інспекцій. Наразі в області їх 22. Згідно з вимогами законодавства, до кінця року інспекцій має залишитись 5 – по одній у кожному районі.
«Зараз ми напрацьовуємо варіанти оптимізації та організації роботи на таких великих базових інспекціях з урахуванням всіх вимог та адмінпослуг, які ми надаємо населенню, бізнесу, громадам», – зазначила Тетяна Рубан та запропонувала громадам спільно обговорити механізм надання адмінпослуг на місцях.
Зазначимо, що дозволяється створювати точки доступу в менших інспекціях. Також розглядається варіант роботи виїзних бригад, які будуть надавати послуги в ТГ.
Ще одне важливе питання – підвищення розміру військового збору до 5 %.
Серед нововведень – закон про так званий «Клуб білого бізнесу», відповідно до якого ДПСУ визначить платників податків, які підпадають під критерії доброчесності. Тут будуть враховані такі основні показники, як сплата податків та належний рівень заробітної плати.
За словами Тетяни Рубан, перші переліки по області планують отримати вже наприкінці листопада. Відповідні повідомлення надійдуть платникам податків в електронний кабінет.
Для тих, хто потрапить до переліку, передбачаються певні пільги. Зокрема, за кожним платником податків буде закріплений комплаєнс-менеджер – консультант, який буде допомагати методологічно та практично.
Серед іншого зібрання обговорило стягнення заборгованості боржників у громадах, призупинення податкових накладних, рівень середньої заробітної плати, процес оподаткування зарплат задля виведення їх з тіні.
Громадськість стурбували можливі зміни до програми «Доступні кредити 5-7-9%» у частині припинення надання державної підтримки за діючими кредитними договорами суб’єктів підприємництва, які за останні три роки отримали державну допомогу у понад 200 тисяч євро. Звернення щодо підтримки підприємців у цьому питанні до начальника ОВА від коаліції «Сіверщина», громадських організацій, Чернігівської регіональної торгово-промислової палати передали під час зустрічі.
Регіональна платформа для комунікації бізнесу і влади заснована за ініціативи Президента Володимира Зеленського і працює в рамках Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
- Виконав її учора 69-річному пацієнту кардіохірург Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова Ігор Жеков.
- В області американська організація GER³ відремонтувала два сховища в школах Бахмацької громади. На фінальній стадії – подібний проєкт у Прилуцькому навчально-реабілітаційному центрі.
- Важливим інструментом діяльності зі збереження унікальних природних комплексів та ландшафтів, біорізноманіття екосистем є розроблення проєктів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду (ПЗФ).
- Розмінування деокупованих територій – тема вкрай актуальна для Чернігівщини, на жаль, не на один десяток років. Що вже зроблено у цьому напрямі та що робити у разі виникнення такої потреби – говорили учасники чергової зустрічі «Діалог влади та бізнесу», до якої онлайн долучилися близько 40 осіб.
- Начальник ОВА В’ячеслав Чаус зустрівся з іноземними волонтерами, з українцями, які виїхали до цих країн, представниками бельгійсько-нідерландської ГО "Heart4Ukraine" та очільницею громадської організації "Сяйво Сіверщини" Іриною Березинець.
- Президент України Володимир Зеленський відвідав один із дивізіонів 27-ї реактивної артилерійської бригади імені Петра Калнишевського, оглянув техніку, заслухав доповідь та відзначив воїнів державними нагородами.
- Наразі в області триває збір кукурудзи. Аграрії намолотили 3,46 млн тонн зі 389,7 тис. га (92%) полів. У цілому ж зібрано 4,67 млн тонн зернових та зернобобових з площі 662,2 тис. га (95%).
- Серед питань, розглянутих на сьогоднішній зустрічі, – заходи зі вшанування пам’яті жертв Голодомору, робота обласного молодіжного центру у сфері утвердження національної ідентичності, військово-патріотичне виховання та меморалізація подвигу загиблих Героїв.
- Сьогодні, 11 грудня, в Ніжині відкрили тренінгово-ресурсний центр із впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх відвідувань до родин з дітьми від народження і до трьох років.
- Відповідні розпорядження підписав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Обласну премію імені Левка Ревуцького у 2025 році отримають дві музикантки.
- Сьогодні Чернігівщину з робочим візитом відвідав голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик.
- 10 грудня уряд розпочав виплати за програмою допомоги від держави «Зимова єПідтримка». Загалом до кінця 11 грудня допомогу за програмою отримають 1,8 млн повнолітніх українців, а також буде здійснено виплати за 520 тис. заявок на дітей.
- Такі автівки отримали центри первинної медико-санітарної допомоги в Куликівці, Ічні, Коропі та Корюківці.
- У 2025 році буде значно розширена програма реімбурсації «Доступні ліки», завдяки якій українці можуть отримати ліки проти найпоширеніших хронічних хвороб безоплатно або з частковою доплатою. Для цього в бюджеті закладено 6,6 мільярда гривень.
- Ініціатива спрямована на підтримку найбільш вразливих категорій населення для придбання дитячого зимового одягу та взуття.