Сьогодні Чернігівщину з робочим візитом відвідав голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик. На зустрічі в ОВА з представниками дотичних структурних підрозділів облдержадміністрації говорили про реалізацію соціальної політики та пріоритети в роботі на наступний рік.
За словами заступниці голови ОДА Жанни Шерстюк, соціальна сфера на Чернігівщині активно розвивається. Так, в області діють 12 територіальних центрів соціального обслуговування, 37 центрів надання соціальних послуг, 9 центрів життєстійкості,12 закладів стаціонарного догляду обласного підпорядкування, а також працюють надавачі недержавного сектору. Важливе значення має підтримка міжнародних партнерів.
«Треба подумати про те, як посилити реалізацію соціальної політики. Наразі ми змінюємо формат роботи – на застосування комплексного підходу. Наше завдання – не каральна функція, а виявлення системних проблем. Ми хочемо побачити загалом по державі – де нам потрібно щось змінити з нормативами, а де потрібна додаткова фінансова складова», – зауважив Василь Луцик.
Один із прикладів комплексного підходу – перевірка всіх закладів професійно-технічної та передвищої освіти в Україні на дотримання прав дітей-сиріт, яка вже завершилась. За її результатами виявлено, зокрема, недонарахування коштів дітям. Також цього тижня розпочалась перевірка у спецшколах. Найбільш типове порушення – влаштування туди дітей, які не мали б перебувати в таких закладах за медичними показниками.
Розповів очільник Національної соціальної сервісної служби України й про пріоритети на наступний рік. Серед них – аудит об’єктів протидії домашньому насильству з метою визначення оцінки їх ефективності, розвиток послуги підтриманого проживання для ВПО та центрів життєстійкості. Також до кінця року планується затвердити Стратегію розвитку соціальних послуг до 2030 року.
Разом з тим зібрання обговорило проблемні питання. Зокрема, це – плинність кадрів та фінансове забезпечення працівників закладів соціальної сфери, напрацювання механізму контролю за приватними надавачами соціальних послуг та удосконалення механізму надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
«Ключове – налагодити співпрацю. Об’єднання зусиль – це те, що допоможе нам досягти зрушень у такій важливій сфері, аби люди в регіоні відчули, що про них дбають», – наголосив Василь Луцик.
«Наша головна мета – забезпечити якість послуг. В цьому напрямі й рухаємось. Ми регулярно проводимо зустрічі з представниками дотичних структурних підрозділів, а також Головного управління Національної соціальної сервісної служби в області. Збираємось для того, щоб спільно знайти проблеми і вирішити їх», – каже Жанна Шерстюк.
«Ми об’єднані тим, щоб зробити кращим життя людей. Тож співпраця триває на всіх рівнях», – зазначив директор Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області Олег Русін.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
- Сьогодні вперше з візитом у Чернігові – Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде. Ця структура давно опікується областю.
- Змагання ISF Bahrain Gymnasiade 2024, в яких Анна Колотурська та Оксана Пікель вибороли золоту і бронзову медалі відповідно, проходили в жовтні минулого року в Королівстві Бахрейн.
- За підтримки ПРООН і фінансової допомоги уряду Японії наприкінці минулого тижня у Харкові відбулася фінальна стратегічна сесія щодо розвитку громад та регіонів.
- З 1 січня в межах реформи системи медико-соціальної експертизи (МСЕК) у медичних закладах запрацювали експертні команди оцінювання повсякденного функціонування особи.
- Затвердження Проєкту організації території регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів – необхідна умова визначення подальшої стратегії розвитку РЛП.
- Школярі з Менської, Бобровицької та Чернігівської громад взяли участь у Demo Day інкубаційної програми від молодіжних просторів Ko_Laba з фокусом на ESTEAM.
- По 21 тисячі гривень виплатять ще 11 292 родинам із Новгород-Сіверської, Корюківської, Городнянської, Сновської та Семенівської громад.
- Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус у Новгороді-Сіверському провів нараду щодо життєзабезпечення громад. Мова йшла про безпекові питання, логістику, гуманітарну та міжнародну підтримку.
- Два десятки нових триколісних електровелосипедів сьогодні поїхали у прикордонні громади області – Сновську і Семенівську. Транспортні засоби надала Гуманітарна місія «Проліска» за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України.
- У Києві Президент Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер підписали Угоду про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії, яка містить відкриту й закриту частини.
- Учора, 15 січня, розпочалась програма Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1 500 грн для оплати спортивних занять.
- Сьогодні вводиться в обіг поштова марка «I’m Fine:)», створена на основі однойменної художньої інсталяції, яка була представлена на культовому фестивалі Burning Man у США влітку минулого року.
- Президент України Володимир Зеленський підписав Закон про продовження до 1 березня 2025 року терміну добровільного повернення на службу військових, які самовільно залишили частину. Кожен військовослужбовець, який хоче повернутися на службу, має прибути до своєї частини.
- У Варшаві Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Польщі Анджеєм Дудою. Серед головних тем обговорення – подальша взаємодія, оборонна допомога, наближення справедливого миру та підтримка українців, які зараз тимчасово проживають у Польщі.
- Експонуватимуть шаблю в Чернігівському обласному історичному музеї ім. В.В. Тарновського. Гетьманську зброю зможуть оглянути всі охочі з 24 січня.