07-03-2025 | 14:57
Чергова онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні в ОВА. Представники Головного управління ДПС у Чернігівській області (до слова, саме служба виступила ініціатором зустрічі) детально розповіли підприємцям про моніторинг податкових накладних з ПДВ під час їх реєстрації в Єдиному реєстрі. Також пояснили алгоритм дій платників у разі припинення реєстрації накладних і способи їх розблокування. Модерував захід перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем.
Передусім керівниця Головного управління ДПС в області Тетяна Рубан ознайомила учасників з роботою консультаційного центру, який почав працювати для бізнесу минулого місяця.
«З лютого ми більш тісно почали співпрацювати з бізнесом саме за напрямами, які цікавлять платників податків. Актуальні теми – ризики, блокування, вихід з ризикових. І, звичайно, Таблиця даних (ред.: це додаткова інформація, яку подає платник ПДВ, щоб убезпечити себе від блокування накладної чи розблокувати її у разі припинення реєстрації), яку подають платники податків», – каже Тетяна Рубан.
Платник податку ПДВ (а таких на обліку в регіоні більш ніж 4 тисячі), який має якусь проблему чи потрапив у незрозумілу ситуацію, хоче розв’язати питання податкової тематики, може звернутися до Головного управління ДПС, де буде зібрано робочу групу з приводу порушеного питання. Робочі групи, створені на базі консультаційних центрів, працюють щодня.
«Ми маємо свою дорожню карту, яка є підказкою для платника щодо виходу з відповідної ситуації. За два тижні минулого місяця було погоджено Таблиць даних більше, ніж протягом січня 2025 року. Погоджена Таблиця даних означає стовідсоткову автоматичну реєстрацію податкових», – розповіла керівниця Головного управління ДПС в області.
Після детального аналізу господарської діяльності платника, фахівці податкової служби спілкуються з ним, проговорюючи моменти, аби він не потрапив у ризикову категорію. Трапляється, що платник перебуває у цій категорії досить довго (декілька років) і лише зараз звідти «виходить». Основна умова для виходу – гарна податкова історія. Тобто добросовісний платник здійснює реальну господарську діяльність та сплачує податки до бюджету всіх рівнів. З профілактичною метою, співбесіди ведуться з усіма платниками податків.
Для зручності та допомоги бізнесу Державна податкова служба України розробила відеоінструкцію «Критерії ризиковості платника податку». Також є відеоінструкція з покроковим алгоритмом проходження податкових накладних та розрахунків коригування в Системі моніторингу критеріїв оцінки ризиків.
Консультаційний центр у Головному управлінні ДПС працює:
Консультування здійснюється:
Принагідно Костянтин Мегем нагадав підприємцям, що до 31 березня можна підтвердити статус «критичності». Щодо саме бронювання військовозобов’язаних важливо пам’ятати: в розрахунку загальної кількості військовозобов’язаних будуть враховуватися також і ті працівники, які вже були мобілізовані із травня 2024 року. Більшість підприємств уже підтвердили статус «критичності» – область практично вийшла на показники, які були до кінця минулого року.
Регіональна платформа для комунікації бізнесу і влади заснована за ініціативи Президента Володимира Зеленського і працює в рамках Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.