back

Український культурний фонд розпочинає прийом заявок на конкурс «Культурний штурм»

10-03-2025 | 16:43

Український культурний фонд спільно з Третьою окремою штурмовою бригадою Збройних сил України оголосили про запуск нового ЛОТу «Культурний штурм» у межах грантової програми УКФ «Культура під час війни».

Прийом заявок на ЛОТ «Культурний штурм» розпочато з 10 березня. Кінцевий термін подачі – 7 квітня, 18:00.

Мета конкурсу – створення культурно-мистецького продукту, що відображає невід’ємність мілітарної свідомості в житті українців. Військові та ветерани – невіддільна частина нашого суспільства, і в умовах сьогодення кожен громадянин України має розуміти важливість значення як цивільної, так і військової ролі й за потреби змінити одну на іншу.

Пріоритет підтримки надається ідеям культурно-мистецьких проєктів, що: 

  • залучають військових до спільного творення проєктів, присвячених темі російсько-української війни, зокрема подоланню соціального болю у чутливих питаннях постраждалих від війни українців (ветеранів війни, дітей, внутрішньо переміщених осіб);
  • спрямовані на протистояння інформаційному впливу росії, протидії російській відкритій та прихованій пропаганді; диверсифікації каналів впливу та контенту; переосмисленні минулого та аналізі перспектив майбутнього з метою переформатування культурних наративів та сенсів українського суспільства;
  • сприяють створенню нових та поширенню наявних меморіальних та комеморативних практик, що базуються на достовірних фактах про ветеранів війни та знакових подіях стримування збройної агресії росії в Україні;
  • розкривають мілітарну ідентичність українського народу через героїчну боротьбу військових за незалежність України;
  • документують війну засобами мистецтва для збереження історичної пам’яті.

Хто може подаватися:

  • заявником ЛОТу може бути юридична особа всіх форм власності або ФОП, які зареєстровані на території України відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за один рік на дату початку конкурсного відбору, за виключенням тимчасово окупованих територій, та мають відповідний досвід у сфері культури.

Який розмір фінансування можна отримати:

  • мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 200 тис. грн; 
  • максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 400 тис. грн. 

Співфінансування для ЛОТу не є обов’язковим.

Проєкти, що можна реалізувати: 

  • артоб'єкт, аудіозапис синглу, виставка, відеоблог, телепередача, подкаст, вистава, мурал, відеоісторії, VR/AR-інсталяції, мистецькі акції та виставки, що присвячені мілітарній свідомості.

Як взяти участь:

  1. Заповнити «Аплікаційну анкету кандидата».
  2. Очікувати результати відбору. Їх оприлюднення заплановане до 18 квітня на сайті УКФ. Також координатори проєктів отримають результати електронним листом на пошту. 

Конкурс проходитиме у декілька етапів: 

  1. Отримані через форму заявки будуть передані на оцінювання творчій раді, яка складається з представників 3 ОШБр, армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ та Головного управління розвідки. 
  2. Після відбору концептів проєктів творчою радою відбудеться освітня частина для відібраних заявників, яку УКФ проведе спільно з військовими. 
  3. На фінальному етапі проєкти оцінюватимуть за методикою УКФ

Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.

Третя окрема штурмова бригада – добровольчий підрозділ, сформований у перші дні повномасштабного вторгнення на тих самих принципах, на яких стоїть легендарний «Азов» та весь Азовський рух. Базові світоглядні засади азовських підрозділів – україноцентризм, традиціоналізм, ієрархія й відповідальність. Кістяком добровольчого загону ТрО, створеного 24 лютого 2022 року, з якого починається історія бригади, стали ветерани ОЗСП «Азов» НГУ та представники Азовського руху. 9 березня загін був розширений до ОПСП «Азов» у складі Збройних Сил України, а згодом реформований в окремий підрозділ ССО «Азов» ЗСУ. У січні 2023 року ССО «Азов» перейшов до складу Сухопутних військ ЗСУ та був розширений до бригади.

Український культурний фонд