
10-03-2025 | 16:49
Таких інтерактивних осередків на Чернігівщині нині функціонує 37. На базі закладів загальної середньої освіти найбільше – 28. Їх почали створювати останніми роками, коли діти вимушено пішли на дистанційне навчання. Про це розповів Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА, під час форму «Центри цифрового навчання: досвід, виклики, перспективи», організованого фінською гуманітарною організацією Finn Church Aid (FCA).
«Цифрові навчальні центри – це про безпечні можливості мати доступ до освіти, інтернету, сучасних технологій, спілкування з однолітками та педагогами. Для нашого регіону такі простори в 2022 та 2023 роках стали ще й осередками з подолання розривів у навчанні», – зауважив Юрій Музика.
За час функціонування ЦНЦ в області різноманітними послугами скористалися понад 10 тисяч дітей із 27 територіальних громад.
«У таких осередках можна виходити за межі однієї концепції і йти в позашкільні активності, проводити конкурси, олімпіади, тематичні зустрічі, запрошувати туди вчителів, батьків тощо», – розповів про функціональні можливості просторів заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.
Найближчим часом кількість цифрових навчальних центрів на Чернігівщині збільшиться: до запуску готують ще 3 – в Сухополов’янській, Семенівській та Куликівській ТГ. Розглядається можливість створення ЦНЦ на базі закладів профтехосвіти. Усі проєкти реалізуються за кошти з місцевих бюджетів або за підтримки партнерських організацій.
Управління освіти і науки Чернігівської
обласної військової адміністрації