14-03-2025 | 15:10
Чергова зустріч «Діалог влади та бізнесу» була присвячена можливостям для малого та середнього бізнесу, які пропонує Чернігівська регіональна торгово-промислова палата.
Чернігівська ТПП – найбільша бізнес-асоціація області, яка об’єднує 223 підприємства мікро, -малого і середнього бізнесу та пропонує понад 20 видів послуг.
«Не дивлячись на те, що членство в нашій палаті добровільне, ми пропонуємо реальному сектору економіки послуги, необхідні для бізнес-діяльності, зокрема щодо підвищення конкурентоспроможності на світових ринках», – зазначив президент Чернігівської ТПП Костянтин Іванов.
Послуги надаються за 4 основними напрямками: незалежні експертизи та експертна оцінка; підтримка малих та середніх підприємств через міжнародні програми; зовнішньоекономічна діяльність; супровід в отриманні грантів для бізнесу.
Так, до ТПП можна звертатись для оцінки обладнання, рухомого майна та нерухомості; отримання цінових довідок про ринкову вартість, а також у разі необхідності підтвердження об’єктивних обставин про істотну зміну умов договору.
Важливий напрям роботи Чернігівської ТПП – зовнішньоекономічна діяльність. Так, за 2023-2024 роки командою організації успішно реалізовано 16 міжнародних проєктів, а також надано 720 консультацій з питань, що стосуються ведення бізнесу. Деякі проєкти наразі на стадії реалізації.
«Ми не тільки провайдери широкого переліку послуг, а ще й підтримуємо економічний розвиток для того, щоб всі підприємницькі прошарки були конкурентні, і ми через наші зв’язки з міжнародними проєктами надавали бізнесу більше додаткових можливостей», – каже Костянтин Іванов.
Одна з ключових послуг – митне оформлення експорту-імпорту + статус авторизованого економічного оператора.
Крім того, експерти ТПП надають послуги щодо сертифікатів проходження товарів, займаються розробкою технічних файлів та організацією бізнес-візитів, надають супровід з експертного консультування тощо.
Ще одне актуальне питання – грантова підтримка. Вона з’явилась під час широкомасштабної агресії рф як крок Уряду, направлений на стратегію стійкості для того, щоб економічні суб’єкти встояли під час війни. Віцепрезидентка Чернігівської ТПП Олександра Борисенко розповіла про те, як отримати грант, а також про переваги залучення грантового фінансування у бізнесі та типові помилки при поданні грантових заявок.
Також одним із напрямів діяльності палати є благодійність. За підтримки іноземних партнерів засновано Благодійний фонд українського бізнесу. Лише минулого року ЗСУ було передано допомоги на понад 32 млн гривень.
«Наша основна місія – об’єднувати підприємства задля того, щоб разом ставати сильнішими. Це – спілкування підприємців, обмін досвідом, взаємна підтримка і співпраця», – наголосила віцепрезидентка Чернігівської ТПП Ганна Шерман.
«Враховуючи реалії, в яких опинився наш регіон, важливо, щоб підприємці знали про перспективи співпраці з Чернігівською регіональною торгово-промисловою палатою та користувалися можливостями, які відкриваються для бізнесу», – зауважив перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем. Також він анонсував презентацію цифрової аналітичної платформи «Пульс», яка відбудеться 17 березня в режимі онлайн-трансляції за участі першої віцепрем'єр-міністерки – міністерки економіки України Юлії Свириденко, заступника керівника Офісу Президента Віктора Микити, голови Державної податкової служби України Руслана Кравченка.
Анонси та інформацію про проєкти й активності можна знайти на сторінці Чернігівської ТПП у фейсбуці.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації