
Учора в межах проведення Національного тижня безбар’єрності студенти Національного університету «Чернігівська політехніка» відвідали захід «Кращі практики організації безбар’єрного середовища».
Практиканти навчаються за спеціальностями «Архітектура та містобудування», «Дизайн середовища» та «Будівництво та цивільна інженерія». Тож для них важливо на практиці отримати поради від профільних фахівців щодо архітектурних норм і рішень, які враховують потреби маломобільних груп населення.
Зустріч, організована Управлінням містобудування та архітектури Чернігівської ОДА, відбулася у Обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм.
Зі студентами спілкувалися заступник генерального директора закладу Олександр Соломаха та головний інженер Центру Іван Коробка.
Місце проведення заходу обране не випадково – в філармонійному центрі враховано всі принципи безбар’єрності і людина з інвалідністю не має тут жодних обмежень.
Мова про зручний вхід, підйомник для людей з інвалідністю, адаптовані санвузли, зручні місця для глядачів, які користуються колісними кріслами, вказівники, які дублюються шрифтом Брайля для людей з порушенням зору.
Студенти побачили реальні приклади інклюзивних рішень, отримали поради від профільних фахівців, обговорили роль інклюзивного дизайну у створенні доступного та комфортного простору.




Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
- Мова про Городнянську, Коропську, Борзнянську та Іванівську ТГ.
- Сучасні освітні простори цьогоріч запрацюють у гімназії в Мені та ліцеях у Козельці, Новгороді-Сіверському, Бахмачі, Прилуках та Чернігові. Субвенція на їхнє облаштування виділена у межах реформи старшої школи «Профільна».
- Учора в Чернігові відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики. У фокусі – питання культури.
- У переліку отриманого – видання, за якими навчатимуться учні 1-2 класів. Оновлені підручники з інформатики, української мови, зарубіжної та української літератур отримали п’ятикласники.
- Про санітарно-епідеміологічну ситуацію, яка склалася на Чернігівщині за перші п’ять місяців поточного року, говорили сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА.
- Результати виконання у 2024 році плану заходів з реалізації Стратегії з утвердження української національної та громадянської ідентичності на період до 2030 року – одне з питань, розглянутих на сьогоднішній зустрічі.
- Сьогоднішню онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу» перший заступник голови Чернігівської ОДА Костянтин Мегем розпочав з важливого нагадування: «З 14 червня бізнесу Чернігівщини знову доступне пільгове кредитування за найнижчими відсотковими ставками в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%».
- У Блистівському та Дігтярівському навчально-виховних комплексах Новгород-Сіверської громади, Авдіївському ліцеї Понорницької ТГ завершені роботи з облаштування укриттів.
- Днями в соцмережах та анонімних телеграм-каналах поширено інформацію, яка не відповідає дійсності. Інформуємо, що Чернігівська ОВА не наділена повноваженнями розподілу житла у громадах.
- Заступниця Міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк зустрілась з делегацією Латвійської Республіки, яку очолювала Мадара Сіліня – заступниця голови місії з питань реформ та реконструкції Посольства Латвії в Україні.
- На території модульного містечка у Чернігові, за фінансової підтримки Латвійської Республіки, встановлено 12 модулів площею 55 квадратних метрів кожен.
- Сьогодні брифінг в медіацентрі ОВА був присвячений реалізації на Чернігівщині державної програми з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло «єВідновлення».
- Сьогодні у чернігівському Центральному парку культури та відпочинку провели спортивні змагання.
- Генератори, завдяки Бельгійському агентству з міжнародного співробітництва Enabel, вже передали в 16 територіальних громад.
- Роботи майже на фініші. Контролювали підрядника - Управління капітального будівництва ОДА.










































