28-04-2026 | 16:57
Днями розпорядженням начальника Чернігівської ОВА внесені зміни до обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства та волонтерства «Чернігівська громада» на 2025–2027 роки.
Оновлений документ враховує актуальні виклики та потреби регіону, а також посилює роль громадянського суспільства у процесах розвитку області. Зокрема, в Програму інтегровано волонтерство – як один із ключових напрямів.
Зміни напрацьовані у співпраці з представниками громадського сектору, зокрема за участі ГО «Активне суспільство України».
Реалізація Програми має посилити партнерство між владою та громадськістю, сприяти ефективнішому реагуванню на запити людей і розвитку спроможних громад.
«Інтеграція волонтерства — це про точні і практичні рішення. Водночас це важливий крок до зміцнення довіри людей до органів влади. Тому я націлюю підрозділи ОВА на системну співпрацю з громадськими організаціями», — зазначив начальник ОВА В’ячеслав Чаус.
Голова ГО «Активне Суспільство України» Максим Богомаз зазначив:
– Для нас важливо, щоб громадські організації та волонтери були не спостерігачами, а повноцінними учасниками формування регіональної політики. Оновлення Програми – це приклад того, як ініціатива громадян може перетворюватися на конкретні управлінські рішення.