
13-06-2026 | 14:40
Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко й керівник Офісу Президента України Кирило Буданов провели нараду щодо підтримки прифронтових територій. У ній узяли участь представники уряду, Офісу Президента, депутати Верховної Ради та начальники обласних військових адміністрацій.
«Прифронтові області – це наш пояс безпеки. Ми маємо забезпечувати їхню безперебійну роботу. Уряд реалізує комплексний пакет підтримки для людей, громад і бізнесу у прифронтових регіонах. Ухвалено понад 80 урядових рішень, працюють 60 механізмів підтримки із загальним фінансуванням понад 140 мільярдів гривень. Ми постійно адаптуємо державні програми до потреб прифронтових регіонів і запроваджуємо цільові інструменти підтримки. Дякую народним депутатам за спільну роботу», – зазначила Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.
До прифронтових територій належать 10 областей, у яких проживає більш ніж 6 мільйонів людей. Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба зазначив, що уряд запровадив механізми підтримки у вигляді додаткових дотацій місцевим бюджетам, захисту критичної інфраструктури та гранти на відновлення.
«Ми виходимо на чітке розуміння необхідності отримання спеціального статусу для людей, які перебувають на прифронтових територіях. І, відповідно, є необхідність окремого закону, який би регулював діяльність на цих територіях. Дуже важливо, що ми сьогодні працюємо з народними депутатами», – зазначив він.
Учасники наради підтримали необхідність створення міжвідомчої робочої групи щодо підготовки законопроєкту, який би містив розуміння статусу людей, що проживають на прифронтових територіях, та програми їхньої підтримки. Також порушили питання врегулювання статусу ВПО й компенсації за втрачене житло.
Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус зауважив: на прифронтових територіях працюють зовсім інші підходи, бо там – більше викликів. Передусім – безпекових.
«Люди в наших прикордонних громадах живуть поміж обстрілами. Тут усе працює поміж обстрілами. Й абсолютно все тримається на людях: економіка, освіта, медицина, соцсфера. Справедливо спрямувати таким регіонам більше підтримки. Тепер є ще одне важливе рішення – уряд ініціював додаткову фінансову підтримку для прифронтових регіонів. Найближчим часом буде вирішене питання щодо виділення додаткових дотацій місцевим бюджетам, які зазнали втрат через війну. Дякую за ініціативу. Розраховуємо на швидкі рішення», – акцентував В'ячеслав Чаус.