back

У річці Остер знижується рівень води — але ситуація контрольована

26-05-2023 | 16:00

На річці Остер 12 травня виникла аварійна ситуація поблизу селища Козелець – відбувся обрив стального канату, який підтримує в експлуатаційному режимі металевий затвор для дотримання рівнів води в річці.

Внаслідок цього, в Острі знизився рівень води, що загрожує погіршенням екологічної, санітарної та гідрологічної ситуації.

Аби не допустити надзвичайної ситуації, наразі вирішено збудувати тимчасову технологічну перемичку перед шлюзом та пустити воду обвідним каналом.

Ці роботи спільними зусиллями Козелецької селищної ради та БУВР середнього Дніпра планується розпочати з понеділка, 29 травня. Після цього упродовж декількох днів рівень води в Острі має підвищитися до попередніх показників.

За інформацією Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра (м. Київ), яке є балансоутримувачем даного шлюзу-регулятора, на сьогодні розроблена та направлена на експертизу проєктно-кошторисна документація на виконання будівельних робіт з відновлення працездатності шлюзу. Орієнтовна вартість робіт складає півтора мільйона гривень.

Департамент екології та природних ресурсів 
Чернігівської облдержадміністрації

Світлина Козелецької селищної ради