back

Громади Чернігівщини вивчали досвід Менщини у розвитку сервісів ментального здоров’я

26-06-2026 | 15:17

У Менській громаді нещодавно провели День спільнодії «Інновації «Ти як?» у громадах». Захід організували в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

Учасниками заходу стали представники територіальних громад Чернігівщини, які долучилися до третьої хвилі впровадження Програми, – Олишівської, Гончарівської, Куликівської, Сосницької, Ладанської та Кіптівської ТГ. До роботи долучилися голови громад, їхні профільні заступники, керівники структурних підрозділів і консультанти Програми.

Разом із регіональною координаторкою програми «Ти як?» Інною Чистенко учасники ознайомилися з практичними моделями міжсекторальної взаємодії у Менській громаді. Також розібрали комплексний підхід до розвитку сервісів психічного здоров’я і психосоціальної підтримки, який впроваджено там.

«Ми планували надати новим громадам «Ти як?» інструментарій для створення або вдосконалення послуг. Сьогодні з нами ділились досвідом учасники зустрічі, керівники локацій і фахівці, які надають підтримку. Розповіли про виклики, які подолали, та про роль і значущість ментального здоров’я і Програми «Ти як?», – розповіла Інна Чистенко.

З вітальним словом до присутніх звернувся в режимі онлайн секретар Менської міської ради Юрій Стальниченко. Заступниця міського голови Вікторія Прищепа презентувала управлінські рішення, які дозволили інтегрувати сервіси різних галузей у єдину систему підтримки мешканців громади.

Учасників заходу ознайомили з роботою низки локацій, які є складовими місцевої системи підтримки ментального здоров’я. Зокрема, гості відвідали Менську публічну бібліотеку, де реалізуються просвітницькі та соціокультурні ініціативи, Простір безпеки при Менському міському центрі соціальних служб, Центр життєстійкості Менської громади, а також Територіальний центр соціального обслуговування, який впроваджує практики соціальної адаптації та активного довголіття.

«Було цікаво побачити, як у Менській громаді впроваджуються ініціативи програми «Ти як?» та працюють сервіси підтримки ментального здоров’я. Отримав багато практичних ідей, які можна використати і в нашій громаді», – говорить Сергій Малець, голова Олишівської громади.

Під час підсумкового обговорення представники громад обмінялися досвідом: говорили про  розвиток психосоціальних сервісів, міжвідомчу взаємодію та механізми перенаправлення людей до необхідних послуг.

«Ментальне здоров’я – це не теорія з підручників. Це конкретні сервіси, доступні психологічні інструменти й турбота про кожного мешканця. Ми повертаємося додому з новими ідеями та готовністю розвивати сервіси підтримки ментального здоров'я в нашій Ладанській громаді», – поділилася враженнями консультантка «Ти як?» Ладанської громали Любов Щогольова.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації